рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресс-релизы

 

Кредитна політика – інструмент впливу на успішність бізнесу

Кредитна політика – інструмент впливу на успішність бізнесу
2 Июля 2015

За умов концентрації ресурсів, спричинених кризою на внутрішньому та світовому гірничому ринках, для бізнесу особливо важливою є якість управління оборотним капіталом. Основним інструментом тут є кредитна політика.

Для виробників гірничого обладнання в світі характерні масштабний виробничий цикл та суттєвий термін обороту запасів у цілому. За даними бенчмаркінгового дослідження нормальною практикою є кредитування чи, простими словами, постоплата при придбанні товарно-матеріальних цінностей на період до 230 днів.


Вказаний період – індивідуальний для кожного окремого виробника і в першу чергу залежить від довжини виробничого циклу: від закупки ресурсів до випуску готової одиниці техніки. Іншими словами, виробнику необхідні оборотні кошти, відповідно він домовляється з постачальником про відстрочку платежу. Вигода від таких домовленостей очевидна для обох партнерів: споживач товарів та послуг отримує необхідні ресурси для забезпечення робочого процесу, а постачальник – гарантію, що з ним розрахуються в зазначений термін. Але більш важливим є той факт, що, йдучи назустріч партнеру, постачальник забезпечує собі ринок збуту. Безумовно, загальною вигодою для сторін буде збереження партнерських стосунків та продовження співпраці в майбутньому.

Беручи за основу практику лідерів галузі у світі, з липня поточного року компанія Corum впроваджує нову кредитну політику. Таким чином, компанія планує збільшити оборот кредиторської заборгованості в днях. «Відповідно до нової кредитної політики Corum пропонує постачальникам закрити показник обновлення запасів на 66% за рахунок наданні відстрочки платежу на 120 днів. Вибір оптимального для компанії показника обороту кредиторської торгової заборгованості пов’язано з періодом обновлення запасів, тобто з затратами на сировину, матеріали, їх постачання та зберігання, а також інші розходи. У 2015 році збільшився термін постачання компонентів та відбулися зміни у виробничому циклі, тому період обновлення запасів виріс більше, ніж на 25% і складає 180 днів. Це середні показники, які прирівнюються до спільного середнього терміну постачання ключових позицій номенклатури ТМЦ та обороту запасів, у тому числі й виробничого циклу компанії», - коментує директор з фінансів Corum Михайло Потапов.

Компанія переглянула підхід до закупок в цілому і використовує такі категорії: основні, стратегічні, критичні і некритичні. Класифікація базується на впливі закупок на загальний фінансовий результат та враховує всі ризики, пов’язані з конкретною закупкою.

 

Варто відзначити, що Corum поняття кредиторської заборгованості застосовує не лише як споживач, але й як постачальник: «Компанія також є постачальником рішень для гірничої промисловості і, як і інші учасники ринку, відчуває на собі потужний вплив економічної кризи. Тому ми йдемо на значні поступки гірникам, розробляємо двосторонні допустимі схеми фінансування замовлень, у тому числі оренду та лізинг нашого обладнання. Ми інвестуємо в розвиток нових ринків, щоб в перспективі забезпечити замовленнями себе та наших постачальників, а також зробити внесок в майбутнє України як технологічно розвиненої країни», - резюмує Михайло Потапов.

 


Возврат к списку