рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресс-релизы

 

Kombajn rekordzista Corum przekroczył milionową granicę w kopalni "Krasnolimaska"

Kombajn rekordzista Corum przekroczył milionową granicę w kopalni "Krasnolimaska"
22 Сентября 2015

Na początku września 2015 roku kombajn ścianowy UKD-400 wydobył pierwszy milion ton węgla w 4-m północnym szybie państwowej spółki węglowej "Krasnolimaski". To już druga milionowa granica na koncie UKD-400 w tym roku.


"W warunkach kryzysu w branży węglowej, gdy część kopalni znalazła się na terytorium niekontrolowanym przez Ukrainę, zwiększyło się znaczenie działających przedsiębiorstw wydobywczych. Jednocześnie zostały zaostrzone wymagania do wydajności urządzeń górniczych, żywotności i wydajności energetycznej. Urządzenia ścianowe Corum w pełni spełniają oczekiwania górników i pokazują oczekiwane wyniki. Jako przykład, w lecie nasz kombajn UKD400 już podniósł do góry pierwszy milion ton węgla z szybu Nr 26 zarządzającego przedsiębiorstwa "Obuchovskoye" firmy DTEK. Natomiast teraz pierwszy milion został wydobyty i dla państwowej spółki węglowej "Krasnolimaska" - zaznacza generalny dyrektor Corum Jakow Sidlarenko.

Moc zainstalowana UKD400 o 30% przewyższa analogiczne parametry konkurentów i zapewnia zwiększoną wydajność. Natomiast możliwość dopasowania do warstwy i przycinać kopaliny jest o 15%-20% mniejsza w porównaniu do zagranicznych odpowiedników i zapewnia zwiększenie skuteczności ekonomicznej procesu wydobycia.

W kopalni "Krasnolimaska" UKD400 działa w składzie kompleksu ścianowego Corum MDM od stycznia 2014 roku i jest stosowany w warstwie średniej wydajności 1,15 metra. W zeszłym roku górnicy pomyślnie opanowali nowe dla siebie urządzenia i zapewnili wydobycie ponad 565 tysięcy ton  węgla. We wrześniu 2014 roku UKD400 pomógł postawić rekord z wydobycia węgla z warstw cienkich - 100 tysięcy ton. W tym czasie kombajn o 20 tysięcy ton zwiększył swoje poprzednie rekordy, zdobyte w kopalni "Krasny Partyzan" firmy DTEK. Od początku 2015 roku w kopalni "Krasnolimaska" zostało wyjęto jeszcze 434,5 tysięcy ton węgla, zatem łączne wydobycie wyniosło 1 mln ton.

Informacje o kombajnie UKD400

Kombajn ścianowy UKD jest przeznaczony do zmechanizowanego wydobycia węgla w chodnikach płaskich i upadowych warstwach o grubości od 0,85 m do 1,5 m. Projektanci Corum zwiększyli manewrowość tego gabarytowego urządzenia w ciasnej przestrzeni chodnika: UKD400 cechuje się większą manewrowością w porównaniu do swoich poprzedników, najważniejsze operacje są sterowane zdalnie za pomocą pilota lub poprzez sygnał radiowy, przebywając w pobliżu kombajnu. Dodatkowo został zastosowany system automatycznej kontroli pracy węzłów z wyświetlaniem danych na stanowisku operatora. Urządzenie może zapewnić dobowe wydobycie węgla z warstwy metrowej na poziomie 2700 ton na dobę, oraz osiągnąć szczytowy wskaźnik 4500 ton na dobę.
Kombajn ścianowy UKD400 został wyposażony nowoczesnym systemem sterowania, który pozwala pracownikom obsługi, dyspozytorowi kopalni oraz użytkownikom zdalnym kontrolować obciążenie szczytowe silników elektrycznych, szybkość ruchu, błędy odnotowane przez system sterowania, temperaturę silników tp. Precyzyjność pracy z warstwą UKD400 pozwala na wydobycie węgla z minimalną zawartością domieszek.

Informacja o firmie
Corum Group jest jednym z największych producentów i dostawców zintegrowanych rozwiązań w branży górnictwa.
Corum Group dzisiaj to: Departament rozwiązań dla górnictwa podziemnego; Departament projektów infrastrukturalnych; Departament górnictwa otwartego oraz spółki i przedstawicielstwa na Ukrainie, w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Wietnamie, Polsce i Chinach.
Wśród naszych kluczowych klientów - 14 największych holdingów górniczych, aktywa których składają się z 150 kopalni i kamieniołomów. Urządzenia, produkowane przez Corum pracują w przedsiębiorstwach wydobywczych w 15 krajach. W pierwszym półroczu 2015 r. skonsolidowane przychody firmy wzrosły o 12,6%, przy czym w pierwszym kwartale wzrost tego wskaźnika wyniósł 7,7%. Wskaźniki finansowe Corum Group (1. półrocze 2015 VS 2 półrocze 2014): skonsolidowane przychody - 832,7 mln UAH ( + 12,6%); wartość zawartych kontraktów ponad 938 mln UAH (+6,9%); udział eksportu - 32,5% (+11,1%); udział serwisów - 66,5% (na poziomie poprzedniego wyniku).
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.corum.com
Oficjalne przedstawicielstwa w sieciach społecznościowych: Facebook, linkedin, youtube.


Возврат к списку