рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресс-релизы

 

Firma Corum wyprodukowała nowy produkt: kombajn oczyszczający z pionowym wyposażeniem wykonawczym - KBT200

Firma Corum wyprodukowała nowy produkt: kombajn oczyszczający z pionowym wyposażeniem wykonawczym - KBT200
29 Августа 2014

Firma Corum wyprodukowała pierwszy na świecie kombajn oczyszczający z pionowym wyposażeniem wykonawczym typu bębnowego i bezłańcuchowego systemu podawania – KBT200. W ramach Aliansu Strategicznego z kluczowym klientem maszyna przekazana została w celu badania przemysłowego do jednej z czołowych kopalni DTEK - im. Bohaterów Kosmosu.


Główną przewagą nowego kombajnu jest sposób poziomowego cięcia pokładu węgla. Ponadto dzięki zastosowaniu w maszynie systemu bezłańcuchowego podawania i bezłańcuchowego napędu cięcia nowość spełnia wszelkie współczesne wymagania w zakresie bezpieczeństwa pracy. 

Rozwiązania konstruktorskie w KBT200 pozwoliły w dwa razy zwiększyć jego wydajność i zasoby w porównaniu z poprzednikami, obniżyć koszty wydobywania. KBT200 zastąpił jeden z najbardziej potrzebnych u górników model - КА200 i przeznaczony jest do wydobywania pokładów cienkich bardzo twardego węgla. 

"Głębokie zrozumienie branży górniczej i ciasna współpraca ze zleceniodawcą na wszelkich etapach pracy pozwoliła nam wyprodukować współczesną maszynę, która wyprowadza pokłady cienkie na nowy poziom. Nadal mamy zamiar rozszerzać partnerstwo z DTEK w ramach Aliansu,zaznaczył Dyrektor działu robót podziemnych Ildar Salejew. 

"Potrzebujemy urządzenia, które umożliwi istotne zwiększenie wydobywania węgla w kopalni, będzie bardziej bezpieczne w pracy, umożliwi obniżenie kosztów eksploatacji. Takich wskaźników oczekujemy od wdrożenia nowej wrębiarki ładującej KBT200. Już dziś potrzebujemy takich maszyn",oświadczył kierownik departamentu ds. zabezpieczenia energomechanicznego zarządu ds. wydobywania węgla DTEK Sergiej Biatow. 

Produkcją KBT200 zajmowali się specjaliści działu prac podziemnych. Produkcja komponentów odbywała się w "Corum Gorłowska Fabryka Maszyn", a zbiórka i badania fabryczne nowej maszyny odbywały się już na nowym placu montażowym do urządzeń czyszczących i do maszyn drążących "Corum świat górnika" (Charków). 

Informacje o firmie 
Firma Corum (wcześniej NPK „Maszyny górnicze") należy do składu największej na Ukrainie grupy przemysłowej System Capital Management (СCМ) i jest ekspertem w biznesie górniczym. 

Działalność firmy polega na udzielaniu wysoko technologicznych rozwiązań kompleksowych, produkcji i serwisie urządzeń w zakresie wydobywania, przetwarzania i transportowania kopalin użytecznych, a także na budowie kopalń. 

Do Corum należą 7 zakładów i warsztaty naprawcze na Ukrainie i w Rosji, Firmy handlowe na Ukrainie, w Rosji, Kazachstanie, Wietnamie i w Polsce. 
Zgodnie z danymi przeglądu PricewaterhouseCoopers w 2013 roku łączna sprzedaż stanowiła 241, 7 mln euro. EBITDA - 36,8, 7 mln euro. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie www.corum.com.

Возврат к списку