рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

ЮРІЙ ЛЕВАНКОВ: «ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ІЗ КРИЗИ МИ ВИЙДЕМО ЕФЕКТИВНІШИМИ»

05.05.2014
Levankov

Напередодні XXI Міжнародної спеціалізованої виставки технологій гірничих розробок «Вугілля Росії та Майнінг 2014», запланованої на 3–6 червня цього року в м. Новокузнецьку, журналісти видання «Уголь» зустрілися з директором торгової компанії Corum Rus Юрієм Леванковим, який погодився відповісти на низку запитань видання

Юрію Миколайовичу, прокоментуйте, будь ласка, нову назву вашої компанії. За повідомленнями ЗМІ, Corum Rus — це компанія «ГІРНИЧІ МАШИНИ РУС», яка пройшла ребрендинг. Це справді так?

Так, дійсно, зовсім нещодавно ми слідом за компанією Corum провели ребрендинг і змінили ім'я. Справа в тому, що ми з 2011 року є офіційним ексклюзивним представником Corum Group, який у листопаді минулого року в результаті проведеного ребрендингу змінив ім'я (колишня назва — НВК «Гірничі машини»).

– Зміна імені — наслідок ребрендингу. А які у нього причини?

– Причин було кілька: це не просто зміна вивіски. Зміни викликані тим, що сьогодні діяльність компанії Corum набагато ширша, ніж раніше — вона не обмежується лише виробництвом гірничих машин, а пропонує клієнтам комплексні рішення щодо видобутку корисних копалин, будує шахти, забезпечує сервіс від виробника. Іншими словами — ми стали ширшими і глобальнішими, перейшли в іншу «вагову категорію».

Також зміна імені відображає нову філософію компанії — орієнтацію на клієнта. Для нас у пріоритеті його потреби, інтереси й очікування. Ми обрали для себе чіткий фокус уваги — гірничодобувний бізнес, у якому є експертами, і готові відповідати за якість продукції та сервісу. Так, ми гарантуємо оперативний сервіс відповідно до найкращих світових стандартів і беремо на себе відповідальність за його фінансовий результат.

– Відповідальність за фінансовий результат клієнта — серйозна заява. Як ви збираєтеся його виконувати?

Не збираємося, а вже робимо це. Мова про те, що ми гарантуємо клієнтові постачання нашої техніки і її сервіс у чітко визначені строки. Якщо з якихось причин ми не змогли дотриматися контрактних зобов'язань, то компенсуємо клієнту упущену вигоду за кожну невидобуту тонну корисних копалин або непройдений метр проходження.

– Чи змінилося щось у діяльності вашої компанії за рік, що минув із часу останньої виставки?

– Ми уважно стежимо за тенденціями в гірничодобувному бізнесі й машинобудівній галузі, зазначаючи, що сьогодні стає дедалі більш затребуваним обслуговування наявної техніки, а не придбання нової. Це прямий наслідок тривалого падіння ринків видобутку корисних копалин, металопрокату і, як наслідок, вугільного машинобудування, і пов'язаної з цим економії на придбання нового обладнання.

Словом, практика показує правильність обраного нами курсу на якісний розвиток сервісного складника. Безумовно, ми готові до роботи в умовах нестабільності і сьогодні пропонуємо нашим клієнтам повний комплекс послуг щодо сервісу техніки, а також широкий спектр гнучких фінансових інструментів для придбання або довгострокової оренди техніки.

Що саме сьогодні ви можете запропонувати ринку в галузі сервісу?

– Ми продовжуємо працювати з нашими клієнтами в галузі сервісного обслуговування й підвищувати ефективність їхнього бізнесу у форматі 365/7/24. Доказом цього є скорочення минулоріч часу реагування на звернення щодо гарантійного й позагарантійного обслуговування більш ніж утричі (зі 72 годин у 2011 році — до 22 годин у 2013 році).

KPD KNF UKD

Кілька слів про те, що ми розуміємо під словами «якісний сервіс». Сьогодні наше післяпродажне обслуговування — це постачання оригінальних запасних частин, сервіс від виробника і проведення якісних ремонтів на місцях, у тому числі капітальних. Я б розділив нашу діяльність на три основні блоки.

ЗАПАСНІ ЧАСТИНИ. Ми добре розуміємо, що сьогодні для клієнта, крім якості продукції за замовчуванням, вкрай важливими є гарантії безперебійності постачань запасних частин. Для істотного скорочення строку їх постачання й оперативного реагування на всі запити Corum Rus розташовує безпосередньо поруч із клієнтом власні консигнаційні склади, укомплектовані необхідними оригінальними запчастинами. Зазначу, що наші філії зі складами готової продукції розташовані в п'яти регіонах Російської Федерації.

СЕРВІС. Розуміючи всі особливості роботи нашої техніки в конкретних гірничо-геологічних умовах шахти клієнта, у нас є всі можливості для того, щоб стати його зовнішньою сервісною службою, й у такий спосіб не допускати поломів обладнання, що призводять до зупинки видобутку корисних копалин.

Так, експертиза Corum Rus дозволяє клієнту:

– економити на простоях за рахунок зниження аварійності;

– отримати якісне обслуговування обладнання від наших сервісантів;

– проводити безрозбірну діагностику техніки, не зупиняючи її роботу;

– отримувати оперативний зв'язок із конструктором техніки для усунення неполадок..

Незважаючи на те, що практично всі компанії, особливо — недержавного сегменту, сьогодні ставляться до придбаної техніки як господарі, обслуговування техніки буде актуальним завжди. Безумовно, вартість такого обслуговування є просто несуттєвою порівняно з можливими наслідками роботи техніки без належного сервісу.

Ми активно вдосконалюємо систему сервісного обслуговування. У найближчому майбутньому ми бачимо її такою: після виклику сервісного фахівця до клієнта приїжджає повністю екіпірований сервісний інженер, із повним набором інструменту, призначеного для тестування та усунення практично будь-яких можливих проблем із технікою, і кваліфікованими рекомендаціями, спрямованими на підвищення ефективності експлуатації техніки, у тому числі і сторонніх виробників.

РЕМОНТИ. Компанія має власне ремонтне виробництво в м. Каменськ-Шахтинський Ростовської області (на базі Кам'янського машинобудівного заводу), який не лише дає гарантію на відремонтовану техніку, а і пропонує оптимальні рішення щодо її оптимізації. Ми бачимо, що дедалі більшої актуальності набуває поблокова заміна: у разі певної несправності не витрачається час на пошук проблеми з якоюсь дрібною деталлю, а проводиться заміна цілого блока, що серйозно знижує час простою техніки.

– Що, на вашу думку, відрізняє Corum від конкурентів, у тому числі — західних компаній, які працюють у машинобудівному бізнесі?

– Буквально за два роки наша компанія подолала такий шлях, який інші проходять за 10 років. Ми стежимо за найкращими світовими трендами гірничодобувного бізнесу і пропонуємо їх клієнту. Крім того, клієнту не потрібно турбуватися, чи підійде наша техніка під його шахту — це ми беремо на себе. Неухильне дотримання контрактних строків і відповідальність за можливий зрив постачань я вже згадував — тут ми знаходимося у тренді світових лідерів гірничого машинобудування. Для сучасного бізнесу це — норма, і ми готові дотримуватися всіх прийнятих у світі стандартів.

У зв'язку з нестабільною ситуацією у світовій економіці та Україні, чи планує Corum Rus вносити корективи у свою діяльність? Напевно, ви вже вжили якихось антикризових заходів…

– Дійсно, ситуація, викликана політичною нестабільністю в Україні, має прямий негативний вплив на бізнес-клімат як у Росії, так і в Україні. Сьогодні наші зусилля спрямовані на пошук нових замовлень і переговори як із наявними, так і потенційними клієнтами. Серед заходів, які Corum Rus вживає для збереження стійкого становища на російському ринку:

збільшення запасів запчастин і готової продукції на консигнаційних складах у Російській Федерації. Складські запаси запасних частин і гірничошахтного обладнання перевищують 200 мільйонів рублів, і ми нарощуємо обсяги на складах у Росії для скорочення строків та мінімізації можливих ризиків.

локалізація частини виробництва на території Російської Федерації. Компанія планує збільшувати локалізацію виробництва частини продукції на базі Південного філіалу (м. Каменськ-Шахтинський) і майже відкритого ремонтно-сервісного центру в Західно-Сибірській філії (м. Новокузнецьк) для мінімізації логістичних і виробничих ризиків для російських клієнтів.

Також стійке фінансове становище Corum Rus у Російській Федерації, а також партнерство з ключовими фінансовими інституціями дозволяє нам використовувати банківські гарантії найбільших банків РФ для мінімізації ризиків поточних контрактних зобов'язань.

Ми з оптимізмом дивимося в майбутнє, розуміючи, що будь-яка криза закінчується, а досвід, отриманий за цей період, залишається і працює на компанію. Переконаний, що згодом Corum Rus стане прикладом компанії, яка не тільки успішно подолала кризу, а і стала набагато ефективнішою.


Возврат к списку