рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

Вистояти в кризу

Вистояти в кризу
19.05.2015
"Кадри вирішують все", тому працівникам, які не з власної волі виявилися відірваними від насиджених місць, та членам їх сімей, був забезпечений переїзд, компенсовані витрати на проживання. Як правило, зміни тягнуть за собою нові зміни. Ситуація змушувала керівників Corum приймати нестандартні кардинальні рішення, переоцінювати методи і ефективність бізнес-процесів, у тому числі кадрову політику.

У важкий період важливу роль зіграла якість комунікацій. Будь-яке рішення, від організаційних моментів до структурних змін в компанії, доводилося до відома співробітників. Це дало можливість оперативно впроваджувати новини.

Так, компанія без ускладнень завершила перехід на процесну модель управління. На відміну від діючої раніше функціональної, процесна модель дала чітке розуміння результату процесу в цілому, а не певної ділянки, за який відповідав конкретний співробітник. Приступаючи до реалізації проекту, всі його учасники розуміють, якими ресурсами вони володіють, що вони повинні отримати на виході. Важливо, що модель дозволяє побачити власну роль у загальному результаті. Це вагомий мотивуючий фактор.

Добре зарекомендувала себе і впроваджена в 2013 році грейдингова система оплати праці. В її основі лежить розподіл посад і професій на грейди, залежно від яких розраховується базова винагорода. Дохід працівників на виробництві включає більшу, порівняно з іншими категоріями персоналу, преміальну частину. Тепер людина знає, що його зарплата залежить від досягнутих результатів і виконаних виробничих планів. Скажімо, пріоритетним для робочого є виготовлення деталей для комплектації конкретного замовлення, який повинен бути зданий в певний час, а не виробництво на склад. Зростання продуктивності з новою системою оплати склало 22%.

Велика увага в компанії приділяється навчанню персоналу. Робочих навчають прямо на заводах. Директор з персоналу Corum Анна Адом каже з цього приводу: "Не всіх фахівців, які необхідні на наших підприємствах, готують вузи. Наприклад, обрубувачів, формувальників ручної та машинної формовки, копровщіков. Тому на базі підприємств були створені навчально-курсові комбінати. У нас є ліцензії на навчання за 17 класами кваліфікаційних груп професій ".

Сильною стороною компанії стала політика у сфері навчання керівного персоналу. У Corum для підготовки топ-менеджерів використовують програми "Кадровий резерв" і "ТОП-50". Учасники програм відвідують тренінги, форуми та конференції, стажуються за кордоном. Незважаючи на складну ситуацію в країні, навіть сьогодні в програмах навчання задіяно 125 осіб. Результати такого підходу говорять самі за себе - чверть управлінських кадрів "вирощена" всередині компанії.

Сьогодні компанія ще відчуває наслідки кризового 2014 року. Це закономірно, оскільки значна частина її клієнтів - вугледобувні підприємства Донбасу. Проте в порівнянні з IV кварталом минулого року компанії вдалося збільшити консолідовану виручку на 7,7% за рахунок збільшення частки експортних продажів і сервісу. У компанії говорять, це стало можливим завдяки баченню мети і чіткій роботі кожного співробітника.

Ілля Артемченко

Возврат к списку