рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

Tylko wynik się liczy

Tylko wynik się liczy
06.07.2015

1. Czy mógł by Pan powiedzieć o sobie i przedstawić naszym czytelnikom kompanie Corum Group?

Zacząłem swą karierę w Banku Awal na Ukrainie. Potem około 5 lat pracowałem w kompanii PricewaterhouseCoopers. Po tym, w 2007 roku, zajmował się działalnością inwestycyjno-bankową. Wkrótce na moją pracę zwrócili uwagę fachowcy z SCM, i w 2009 roku zaprosiły mnie do kompanii.

W 2010 roku zostałem członkiem rady nadzorczej Corum Group. Wtenczas w kompanii było 6 przedsiębiorstw, jako samodzielnych podmiotów gospodarczych, które nie mieli żadnej strategii, ani wspólnego kierownictwa. Łatwo możecie sobie wyobrazić, przedsiębiorstwa te były niezbyt efektywne. Więc, zaprosiłem do kompanii bardzo ambitny zespół profesjonalnych menedżerów. W 2011 roku przyjęliśmy strategię kampanii dotyczącą zasad marketingu i produkcji, zrobiliśmy szereg zmian organizacyjnych  wobec konsolidacji, fuzji i przejęć: częścią naszej kompanii stały się "Corum Krzyworoski zakład  sprzętu górniczego" i charkowskie "Corum Światło Górnika". Więc przez 5 lat zostaliśmy absolutnym liderem rynku. Teraz pracujemy nad utworzeniem wspólnego przedsiębiorstwa i z partnerami z Chin. w wyniku tych działań kompania otrzymała status międzynarodowej. Stosujemy następny model rozszerzenia zakresu działalności na nowe geograficzne rynki: przede wszystkim, prowadzimy badania rynku i staramy się znaleźć na nim dealerów lub przedstawicieli do sprzedaży naszej produkcji . W momencie, kiedy są już widoczne perspektywy, dokładamy wszystkich możliwych wysiłków do wzmocnienia naszej obecności na rynku, stwarzamy nowe przedstawicielstwo handlowe.

W kwietniu 2015 roku akcjonariusze Corum Group zaproponowały mi objęcie stanowiska dyrektora generalnego kompanii. Więc, jeśli przedtem wykonywałem strategiczne zadania menedżerskie, to teraz jestem pracownikiem administracji. chciałem By odznaczyć, że to stanowisko jest dla mnie - wezwaniem, ponieważ ona wymaga znacznie większych wysiłków, i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.  Jednak jest to bardzo ciekawa praca.

2. Jak  socjalna, ekonomiczna, prawna i polityczna sytuacja ma wpływ na Pańskiego rodzaju biznes?

Pod względem sytuacji społeczno-politycznej:

Muszę powiedzieć, że zeszły rok był dla nas decydującym. Wskutek działań wojskowych na wschodzie Ukrainy, gdzie są rozmieszczone kluczowe aktywa kompanii, utraciliśmy 3 z 6 naszych przedsiębiorstw i połowę klientów, czyli utraciliśmy połowę biznesu na rynku wewnętrznym .

Jednak pomimo obecnych trudnych czasów, byliśmy w stanie zrekompensować moce produkcyjne. Dziś nasza kompania kontynuuje produkcję sprzętu, który przedtem był produkowany na "Donieckgormasz", "Donieckim zakładzie energetycznym" i "Zakładzie budowy maszyn w Gorłowce” w naszych zakładach montażowych w Charkowie i Drużkowce. Przedtem nasza główna siedziba znajdowała się w Doniecku, a w czerwcu 2014 roku przeprowadziliśmy się najpierw do Charkowa, a potem - do Kijowa. Również ewakuowaliśmy część naszej ekipy produkcyjnej do zakładów w Krzywym Rogu, Charkowie i Drużkowce.

Udało nam się zapewnić łańcuch produkcji. Obecnie nie możemy wyprodukować około 5-10% produkcji, jednak to dla nas nie jest decydujące. Faktycznie, "zamieniliśmy skrzydło samolotu w trakcie  lotu". I w kwietniu 2015 roku przedsiębiorstwa kompanii zwiększyły utarg na 37% w porównaniu z 2014 rokiem. Według naszego biznesplanu, w 2015 roku szacujemy koszty utargu powyżej 2 mld hrywn.

Zostajemy optymistami, ponieważ widzimy, że nasi klienci ufają nam.

Sytuacja Ekonomiczna :

Teraz żyjemy i pracujemy w niepewności, rosną ceny surowców, energii i komponentów importowanych z Europy. Więc najważniejsze obecnie - zwiększenie wydajności produkcji,  minimalizacja kosztów stałych oraz inteligentne rozwiązania logistyczne.

Pracujemy nad zwiększeniem sprzedaży eksportowej . W 2015 roku, Corum zamierza o połowę (160%) zwiększyć udział eksportu na naszych kluczowych rynkach międzynarodowych: w Polsce, Wietnamie, Rosji i Kazachstanie, i spodziewamy się realizacji pierwszych dostaw na rynek chiński. W tym roku zakończyliśmy budowę dwóch szybów w kopalni węgla Nui Beo w Wietnamie, na jesieni bieżącego roku rozpocznie się kolejny etap projektu - montaż urządzeń górniczych. W pełni zakończyć w pełni zakończyć ten projekt planujemy w 2017 roku.

Więc, nasz cel - zwiększenie sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz konsekwentny wzrost wyników finansowych

Sytuacja prawna:

Przechodzimy przez dość burzliwy okres. Wszyscy widzą wyzwanie, w obliczu którego stoi nasz kraj. Więc chcemy być użyteczny i udzielić pomocy.

Zdajemy sobie sprawę, że są dwa główne kierunki, w których możemy pomóc państwu:

1. opracowanie środków wspierania rozwoju eksportu : Ukraina potrzebuje programu wsparcia eksportu - tanie i długoterminowe pożyczki w celu modernizacji mocy produkcyjnych oraz finansowania handlu;

2. rozwój nieopanowanych regionów naszego kraju : obecnie aktywnie współpracujemy z Ministerstwem rozwoju gospodarczego i handlu w opracowaniu koncepcji tworzenia klastrów przemysłowych dla kompanii, które przeniosły swoje zakłady produkcyjne ze strefy АТО na tereny, kontrolowane przez Ukrainę.

3. Jako nowy dyrektor generalny Corum Group, jak widzi Pan przyszłość firmy na Ukrainie? Czy ma Pan marzenia związane z realizacją jakiegoś projektu?

Wiecie że dzisiaj budować plany długoterminowe i realizować marzenia jest bardzo trudne.

Dzisiaj skupiliśmy się głównie na krótkoterminowych i średnioterminowych perspektywach.

Lecz w jakimkolwiek wypadku, nasze długoterminowe cele są niezmienne - wszystkie nasze wysiłki będziemy kierować na wsparcie ukraińskiego rynku urządzeń. Chcemy być absolutnym liderem na rynku ukraińskim. Chcemy również wzmocnić naszą pozycję na naszych kluczowych rynkach: Polski, Wietnamu, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Chin.

Nie spodziewamy się na szybki wzrost naszej działalności w ciągu najbliższych dwóch lat , ale chcielibyśmy zwiększyć nasz wpływ i wzmocnić więzi z istniejącymi klientami. Już zawarli dwie umowy w sprawie strategicznego aliansu z największymi konsumentami w Ukrainie:, DTEK i "Metinvest", co oznacza, że w dłuższej perspektywie, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów, będziemy współpracować z nimi w sferze opracowania nowego sprzętu, a także inicjować, planować i wdrażać projekty na ich wnioski.

Mogę śmiało powiedzieć, że Corum - to projekt mego życia. Kompania ta bardzo mi się podoba, a moim celem – zrobić ją kluczowym graczem na arenie międzynarodowej.

4. Co, Pana zdaniem jest głównym trendem w dziedzinie energooszczędności?

Przede wszystkim, warto odznaczyć, że energia staję co raz droższą. Jest oczywiste i logiczne, że jej konsumpcja musi stać się racjonalną. Pragniemy mądrze wykorzystywać energię. Poza tym, że w ramach Programu energooszczędności takie działania, jak montaż na przedsiębiorstwach okien plastikowych , my również pragniemy produkować sprzęt energooszczędny. Jedną z przewag naszych maszyn jest to, że z ich pomocą klienci minimalizują koszty wskutek oszczędzania zużycia energii .

5. Jaka jest Pana filozofia biznesu? Jaki styl zarządzania Pan preferuje?


Jako były sportowiec (uprawiałem bieg) oraz z własnego doświadczenia życiowego, mogę powiedzieć, że w każdym biznesie decydującymi są tylko jego wyniki.

Najważniejsze nie tylko biegnąć na sto metrów, lecz przekroczyć linię mety jako pierwszy. To samo w biznesie. Istnieją setki sposobów, aby osiągnąć cel. A kiedy osiągniesz celów firmy, wtedy możesz być pewien, że osiągniesz swój sukces.

Muszę otoczyć siebie zespołem prawdziwych profesjonalistów. Takimi ludźmi, którym nie należy opowiadać, jak używać młotku do wbijania gwoździ . Fachowcy muszą mieć swobodę wyboru. Musimy porozumieć się o głównych wynikach, celach i warunkach, a potem oni muszą mieć niezależność, środki i zaufanie, żeby podjąć następujące działania i zakończyć pracę.

Podsumowując wszystko powyższe, muszę powiedzieć, że jestem zwolennikiem podejścia, co przewiduje przekazanie uprawnień podległym. Mój zespół powinien składać się z osób, które:

1. są profesjonalistami ( być tylko miłym facet - to nie jest zawód)

2. akceptują moje cele i aspiracje (powinniśmy być zespołem)

3. są szczere, otwarte (naprawdę doceniam takie cechy).

6. Jak Pan wyznacza pojęcie sukcesu i wymiary sukcesu życiowego?

Sukces dla mnie - zostać absolutnym liderem. Osiągnęliście sukcesu, to kiedy inne pragną was naśladować .

Główne wartości dla człowieka - samorealizacja w prace i szczęśliwa rodzina.

Jestem ojcem 3 córek. Moja żona jest dla mnie głównym filarem, ona jest dla mnie głównym filarem, i jest naprawdę bardzo dobra w sprawach rodzinnych. Pragnę więcej czasu poświęcać rodzinie,  żeby naładować się pozytywną energią.

7. Co dla Pana jest największą siłą napędową i inspiracją?

Jeśli nie osiągam wyników, tracę motywacji. Wręcz przeciwnie, kiedy jestem na mecie, jestem naprawdę szczęśliwy. Właśnie nowe osiągnięcia są dla mnie największą siłą napędową. Jestem mocno orientowany na osiągnięcie wyniku.

Inspiruje mnie czas spędzony z rodziną: : odpoczynek na przyrodzie, odwiedzanie ciekawych miejsc i podróży. Lubię kraje śródziemnomorskie, czas spędzony na wybrzeżu morza lub nad oceanem też daje mi energię.


Возврат к списку