рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

СКМ розробить нові пласти

13.09.2013
Вчора в компанії "Гірничі машини" повідомили про вихід на польський ринок і відкриття торгового представництва підприємства в Катовіце. Найбільш перспективним для польського ринку у компанії вважають 20-тонний очисний комбайн для розробки тонких пластів і 40-тонний прохідницький комбайн. Ця продукція викликала зацікавленість у потенційних замовників на Міжнародному ярмарку гірничої промисловості, енергетики та металургії в Катовіце. Українська компанія розраховує в найближчі кілька років зайняти 30% ринку за рахунок кращого співвідношення ціни і якості, ніж в основних конкурентів: польських підприємств Famur, Kopex, Joy. Загальний обсяг капітальних вкладень польських вугледобувних підприємств у закупівлю обладнання складає приблизно 850 млн євро, підрахували в українській компанії.  

Ще минулого року гендиректор українського підприємства Євген Ромащин зазначав, що компанія робить ставку на виробництво обладнання для малопотужних пластів, оскільки у світі виснажуються запаси потужних і пластів середньої потужності. Крім Польщі, "Гірничі машини" мають торгові компанії в Україні, Росії, Казахстані та В'єтнамі. "Розвиток експорту є стратегічно важливим напрямком для нашої компанії. До 2016 року ми очікуємо збільшення експортного складника в загальному доході компанії до 40%", – наводяться в повідомленні "Гірничих машин" слова Євгена Ромащина.  

Польський ринок зараз досить перспективний для продавців гірничошахтного обладнання, оскільки Польща займає 9-е місце в світі з видобутку вугілля та його запасами, говорить старший аналітик ІГ "АРТ-Капітал" Олексій Андрейченко. За словами аналітика ІК Eavex Capital Івана Дзвінки, у звіті одного з найбільших польських видобувачів – компанії Bogdanka – прогнозується збільшення за сім років видобутку вугілля удвічі, а власної частки – з 14% до 20%. "Це дає передумови вважати, що компанії будуть потребувати постійного оновлення та розширення парку гірничошахтного обладнання. А щоб претендувати на відповідні замовлення, українська компанія змушена була створити представництво в країні, оскільки цього вимагає тендерна документація в Польщі", – говорить пан Дзвінка. Вихід на цей ринок важливий для "Гірничих машин" не тільки з погляду розширення збуту, але і з урахуванням збільшення експортного виторгу у валюті, що стане певним захистом від знецінення грошових потоків з урахуванням прогнозів девальвації гривні, вважає аналітик.  

Директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич вважає, що перспективи української компанії будуть залежати від того, наскільки буде дешевою їхня продукція порівняно з конкурентами. Важливим чинником, за його словами, може стати добра логістика. Але, на думку Олексія Андрейченка, продукція "Гірничих машин" у 2012 році не була найдоступнішою на ринку. «Горлівський машзавод» (входить до "Гірничих машин". – «Коммерсант») торік реалізовував прохідницькі комбайни за середньою вартістю 7,5 млн грн за одиницю, тоді як російський Копейський машзавод, який вже торгує в Польщі, продавав на українському ринку аналогічну продукцію за 5,7-6,5 млн грн", – говорить пан Андрейченко.

Возврат к списку