рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

Лише результат має значення

Лише результат має значення
06.07.2015

1. Розкажіть, будь ласка, про себе та дайте короткий опис Вашої компанії.


Я почав кар'єру в Банку Аваль в Україні. Потім близько 5 років працював у компанії PricewaterhouseCoopers. Після цього, в 2007 році, перейшов до інвестиційно-банківської діяльності. Незабаром на мою роботу звернули увагу професіонали з СКМ, мене запросили в компанію в 2009 році.


У 2010 році я став членом Наглядової ради Corum Group. У той час в компанії було 6 самостійно керованих підприємств, не було ніякої стратегії і загального керівництва. І як ви можете собі уявити, ці підприємства були не дуже ефективними. Отже, ми почали з залучення команди дуже амбітних професійних менеджерів. У 2011 році ми прийняли стратегію компанії відносно маркетингу і виробництва, здійснили ряд злиттів та поглинань: частиною нашої компанії стали «Corum Криворізький завод гірничого обладнання» і харківський «Corum Світло Шахтаря». Таким чином, через 5 років ми перетворилися на абсолютного лідера на ринку. Зараз ми працюємо над створенням спільного підприємства з нашими партнерами в Китаї. Так, з локальної компанія перетворилася на міжнародну. Ми застосовуємо таку модель розширення географії роботи: перш за все, ми вивчаємо ринок і намагаємося знайти на ньому дилерів або представників для реалізації нашої продукції. Щойно бачимо перспективи, ми докладаємо всіх зусиль для встановлення нашої присутності на цьому ринку, створюючи торгове представництво.


У квітні 2015 року акціонери Corum Group запропонували мені зайняти пост генерального директора компанії. І, якщо раніше я займався стратегічним менеджментом, то зараз я управлінець. Я б хотів відзначити, що ця посада для мене – виклик, оскільки вона передбачає значно більші витрати енергії, відповідальність і прийняття рішень. Однак, робота, звичайно ж, дуже цікава.


2. Як соціальне, економічне, правове і політичне середовище впливають на такий тип бізнесу, як Ваш?


Щодо соціально-політичного середовища:

Повинен сказати, що минулий рік для нас був вирішальним. Через військові дії на сході України, де розташовані ключові активи компанії, ми втратили 3 з 6 наших підприємств і половину клієнтів, тобто ми втратили половину бізнесу на внутрішньому ринку.


Однак, незважаючи на нинішні важкі часи, ми змогли компенсувати ці виробничі потужності. Сьогодні наша компанія продовжує виробляти обладнання, яке раніше виготовлялося на «Донецькгірмаші», «Донецькому енергозаводі» і «Горлівському машинобудівному заводі», на наших збиральних майданчиках в Харкові і Дружківці. Раніше наш головний офіс знаходився в Донецьку, а в червні 2014 року ми перемістилися спочатку до Харкова, потім – до Києва. Ми також евакуювали частину нашого виробничого персоналу на заводи в Кривому Розі, Харкові та Дружківці.


Нам вдалося зберегти виробничий ланцюжок. Наразі ми не можемо виробляти близько 5-10% продукції, однак це для нас не критично. Фактично, ми «приладнали крило літаку в польоті». І у 2015 році компанія планує  збільшили виручку на 37% у порівнянні з 2014 роком. У відповідності з нашим бізнес-планом, розмір виручки в 2015 році складе понад 2 млрд гривень.

Ми залишаємося оптимістами, тому що бачимо, що наші клієнти нам довіряють.


Економічне середовище:

Зараз ми живемо і працюємо в неспокійній обстановці, ростуть ціни на сировину, енергоносії та імпортовані з Європи компоненти. Тому головне зараз – підвищувати ефективність виробництва, економити на постійних витратах і вміло організовувати логістику.


Ми зміцнюємо розвиток експортних продажів. У 2015 році Corum має намір приблизно наполовину (160%) збільшити частку експорту на наші ключові зарубіжні ринки: до Польщі, В'єтнаму, Росії та Казахстану, також ми очікуємо перші значні поставки в Китай. Цього року ми завершили будівництво двох стволів шахти Nui Beo у В'єтнамі, а восени цього року розпочнемо реалізацію наступного етапу даного проекту – збирання гірничо-шахтного устаткування. Повністю завершити роботи по цьому проекту ми плануємо в 2017 році.


Таким чином, наша мета – збільшити продажі на іноземних ринках та поліпшити наші фінансові результати.


Правове середовище:

Ми переживаємо зараз досить неспокійний період. Всі бачать, з яким значними труднощами стикається наша країна. Тому ми намагаємося бути корисними, допомагати.


Як ми розуміємо, є два головні напрямки, в яких ми здатні посприяти державі:

1) розробка заходів із сприяння розширенню експорту: Україні потрібна програма підтримки експорту – дешеві й довгострокові позики для модернізації виробничих потужностей та торгове фінансування;

2) розвиток слабко розвинутих регіонів нашої країни: наразі ми активно співпрацюємо з Міністерством економічного розвитку і торгівлі щодо концепції створення промислових кластерів для компаній, які перенесли свої виробничі потужності із зони АТО на територію, контрольовану Україною.


3. В якості нового Генерального директора Corum Group, яким Ви бачите майбутнє компанії в Україні? Чи є у Вас проект, про реалізацію якого Ви мрієте?


Знаєте, дуже важко сьогодні будувати довгострокові плани.

Сьогодні ми сконцентровані, головним чином, на короткострокових і середньострокових перспективах.


Але в будь-якому разі, наші довгострокові цілі не змінилися – ми вважаємо нашу компанію опорою українського машинобудування. Ми хочемо бути абсолютним лідером українського ринку. Ми також прагнемо зміцнювати позиції на наших ключових ринках: це Польща, В'єтнам, Росія, Білорусь, Казахстан і Китай.


Ми не плануємо швидкого розширення нашої діяльності в найближчі два роки, проте ми б хотіли підвищити наш вплив і зміцнити зв'язки із вже існуючими клієнтами. Ми вже підписали дві угоди про створення стратегічних альянсів з найбільшими клієнтами в Україні: ДТЕК і «Метінвест», а це означає, що у довгостроковій перспективі ми будемо працювати спільно, розробляти нове обладнання, яке задовольняє потреби наших клієнтів, а також ініціювати дослідницькі проекти за їхнім запитом.


Можу з упевненістю сказати, що Corum - це проект мого життя. Мені дуже подобається ця компанія, і моя мета - зробити її ключовим гравцем на світовій арені.


4. Яка, на Вашу думку, основна тенденція у сфері енергоефективності?


Перш за все, варто відзначити, що енергія подорожчала. Тому логічно, що її споживання повинно стати раціональним. Ми намагаємося розумно використовувати енергію. Крім того, що в рамках Програми енергоефективності проводяться такі заходи, як, наприклад, встановлення металопластикових вікон на підприємствах, ми також прагнемо виробляти енергоефективне обладнання.


5. Яка Ваша філософія в бізнесі? Який Ваш стиль управління?


Як колишній спортсмен (я займався бігом), і виходячи з особистого життєвого досвіду, можу сказати, що найважливішим в будь-якій справі є результат.


Можна пробігти стометрівку хоч задом наперед, але що дійсно важливо – це перетнути фінішну межу першим. Те ж саме в бізнесі. Є сотні способів досягти мети. І якщо ви досягаєте мети вашої компанії, ви вправі вважати себе успішним.


Я оточую себе командою справжніх професіоналів. Такими людьми, яким не потрібно розповідати, як поводитися з молотком і забивати цвяхи. Професіонали повинні мати свободу вибору. Ми маємо домовитися про головні результати, цілі та умови, а потім вони повинні отримати незалежність, ресурси і довіру, щоб реалізувати проект.


Узагальнюючи, скажу, що я відвертий прихильник підходу з високим рівнем делегування повноважень підлеглим. Моя команда повинна складатися з людей, які:

1) є професіоналами (бути просто хорошим хлопцем – це не професія),

2) поділяють мої цілі й прагнення (ми повинні бути однією командою),

3) є відвертими, відкритими (я дуже ціную ці якості).

6. Яке визначення Ви б дали успіху і як його виміряти?


Успіх для мене – це стати абсолютним лідером. Ви досягли успіху, коли інші намагаються вас наслідувати.


Головні цінності для чоловіка – це самореалізація на робочому місці і щаслива сім'я.

Я – батько 3 дочок. Моя дружина є для мене серйозною опорою, вона дійсно дуже добре справляється з вирішенням сімейних питань. Я намагаюся проводити більше часу з сім'єю – це заряджає мене енергією.


7. Що для Вас є найбільшою рушійною силою і натхненням?


Якщо я не досягаю результатів, я втрачаю мотивацію. І навпаки, коли я на фінішній прямій, я по-справжньому щасливий. Саме нові досягнення є для мене найбільшою рушійною силою. Я орієнтований на досягнення результату.


Мене надихає час, проведений з родиною: відпочинок на природі, відвідування цікавих місць і подорожі. Мені подобаються країни Середземномор'я; час, проведений на березі моря чи океану, теж заряджає мене енергією.


Возврат к списку