рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

Керівництво "Гірничих машин" оголосило про ребрендинг і намір істотно наростити продажі обладнання на східних ринках

16.12.2013

За його словами, упродовж 2014 року очолювана ним компанія має намір активно заявити про себе насамперед в Індії. Зараз триває підготовка до відкриття представництва в цій країні, і наступного року компанія розраховує на перші продажі гірничошахтного обладнання на індійському ринку. Раніше в холдингу заявляли про бажання взяти участь у модернізації наявних індійських шахт, а також у спорудженні та оснащенні технікою нових об'єктів. Інтерес компанії до індійського ринку продиктований неабиякою мірою тим, що в цій країні немає власних виробників гірничошахтної техніки.


Ромащин також зазначив, що зараз компанія активно шукає партнерів на ринку Китаю – експансія на ринок цієї країни потребуватиме локалізації виробництва. "Зараз про перспективу продажів у наступному році в Китаї говорити поки рано. Однак ми маємо намір форсувати цей процес, оскільки пізніше таких сприятливих умов для нас може і не скластися», – сказав він.


Підвищений інтерес до ринку КНР у холдингу пояснюють змінами в місцевому законодавстві в частині захисту надр. Нововведення в правилах розробки вугільних покладів у Китаї передбачають стимулювання до видобутку сировини з до цього неперспективних тонких пластів (товщини менше 1 м). «У 2012 році з тонких пластів було видобуто 330 млн тонн вугілля, і далі ця цифра буде тільки збільшуватися», – стверджують в українському холдингу щодо вуглевидобутку в Піднебесній. При цьому уряд КНР узяв курс на підвищення частки механізації видобутку (зараз приблизно 60%), йдеться в одному з останніх прес-релізів "Гірничих машин" / Corum. У компанії заявляють про свою спеціалізацію на випуску устаткування якраз для складних вугільних розробок.


У холдингу мають намір продовжувати співпрацю з В'єтнамом, розпочату ще в 2012-му. Так, упродовж 2014 року передбачено завершити будівництво двох шахтних стовбурів для найбільшої вугледобувної групи країни Vinacomin. "У країні в середньостроковій перспективі планують наростити видобуток цієї сировини з 45 млн тонн до 75 млн, і ми бачимо можливість для співпраці", – зазначив Ромащин.


НВК "Гірничі машини" / Corum володіє шістьма заводами, представництвами в п'яти країнах і ремонтними майданчиками в Україні та Росії. Основна продукція холдингу – гірничошахтне обладнання. У 2012 році, згідно з аудованими даними, загальний обсяг продажів "Гірничих машин" склав 312,9 млн євро (3,32 млрд грн – зростання на 36,6% порівняно з 2011-м), а EBITDA – 62,1 млн євро (приблизно 655 млн грн).


У перспективі трьох років у компанії хочуть збільшити частку надходжень від зовнішніх продажів до 40% у загальному виторгу. У 2013-му цей показник складе, за оцінками керівництва холдингу, 26%, тоді як у 2012-му він був зафіксований на рівні 17%. Згідно з анонсованою в минулі роки стратегією розвитку групи, в 2016-му заплановано досягнення річного обсягу виторгу в 5,4 млрд грн (понад $675 млн за курсом НБУ).


Цьогоріч у машинобудівній компанії Ахметова планують зберегти випуск продукції на рівні 2012-го, але очікують певного зниження продажів "у зв'язку з 15%-м падінням світового ринку".


Возврат к списку