рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

Ildar Saleev, Corum Group: nie ma alternatywy dla wкgla

Ildar Saleev, Corum Group: nie ma alternatywy dla wкgla
17.09.2015


Jakie plany wobec polskiego rynku węglowego ma Grupa Corum?


- To, co dziś jest stabilne, to właśnie plany. Niestety rynek stabilny nie jest. Dotyczy to nie tylko Polski. 

Ceny węgla są niskie, co odbija się na przemyśle wydobywczym. Producenci węgla mocno to odczuwają, a ich problemy przekładają się na problemy firm okołogórniczych. 

Oferujemy swe wyroby na rynku polskim i udało nam się wygrać szereg przetargów na kombajny chodnikowe. 

Mamy przewagę w stosunku do innych europejskich producentów ze względu na niskie ceny materiałów. Cena roboczogodziny również jest znacznie niższa na Ukrainie. 

Dzięki temu możemy proponować tańsze wyroby. Przy czym nasze maszyny spełniają wymagania norm europejskich, a ich jakość nie odbiega od produkcji z innych krajów. 

Aktywnie pracujemy nad tym, żeby zdobywać nie tylko kontrakty na kombajny chodnikowe, ale na dostawy całych kompleksów ścianowych. 

Czy jest szansa na nowe kontrakty na polskim rynku? 

- Tak. W najbliższym czasie będą ogłaszane przetargi na sekcje zmechanizowane. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji tych wyrobów. 

W całej naszej historii wyprodukowano ponad trzy tysiące sekcji obudów zmechanizowanych. Specjalizujemy się również w eksploatacji pokładów średnich i cienkich. 

Corum Group ma w tym zakresie duże doświadczenie, gdyż większość pokładów węgla na Ukrainie to pokłady niskie. 

Oferowane przez nas kompleksy ścianowe mogą pracować w różnych warunkach geologiczno-górniczych. 

Nasze przedstawicielstwo w Polsce rozwija się i działa dynamicznie. Rozwijamy bazę serwisową, a nasz serwis w pełni zaspokaja potrzeby pracujących w polskich kopalniach maszyn. 

Jakie rynki dla Corum Group są szczególnie istotne? 

- Poza rynkiem ukraińskim to oczywiście Rosja, Kazachstan, Polska, Białoruś, Wietnam. Na tych rynkach pracują nasze przedstawicielstwa. Natomiast na rynku chińskim mamy spółkę joint-venture. 

Chiny to trudny, specyficzny rynek? 

- Każdy rynek posiada swoją specyfikę. Rynek polski i rosyjski - to całkiem inne rynki. A rynek chiński jest największym rynkiem węglowym na świecie. 

 


Возврат к списку