рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

Головний KPI - бізнес-результат компанії

Головний KPI - бізнес-результат компанії
30.03.2015
- На яких принципах повинна будуватися ефективна (за умов України) система управління корпоративною репутацією?

- Зараз в країні тотальна криза довіри, а її причина - відсутність комунікацій на всіх етапах змін: від розробки і до впровадження. Репутація - це постійний чесний діалог: від старту проекту до його кінцевої реалізації, а не просто інформування про результат. Людям мало того, що їх ставлять перед фактом, вони хочуть залученості, хочуть брати участь у прийнятті рішень, розуміти цілі та строки їх досягнення.

І не тільки в Києві, а й в усіх регіонах країни. Не варто забувати про регіональну пресу, яка для багатьох людей є єдиним джерелом інформації. Населення потрібно залучати до реформ. А залученість з'являється тільки тоді, коли людей об'єднують спільні цінності.

Саме цінності, корпоративна культура і система управління є тим фундаментом, на якому будується репутація компанії. Ми в Corum визначили п'ять цінностей, які важливі і близькі компанії. Їх згенерували і поділяють всі члени правління. Ми націлені на результат і його досягнення найефективнішим способом.

При цьому ми справедливі по відношенню до інших і чесні по відношенню до себе. І всі ми - згуртована команда однодумців.

Репутація - це системна робота, націлена на досягнення конкретного бізнес-результату, а не діяльність заради діяльності.

В основі комунікацій - чесність і прозорість, як би банально це не звучало. А найголовніше - проактивність. Вибудовувати свою роботу потрібно так, щоб не гасити пожежі, а запобігати їх виникненню.

- Якої цільової репутації намагається домогтися ваша компанія в очах ключових цільових стейкхолдерів?

- Ми живемо і працюємо в еру глобалізації. Якщо раніше можна було розділити стейкхолдерів на різні цільові аудиторії, то зараз все настільки змішано і так перетинається, що робити це нелогічно. Співробітники читають новини про компанію в стрічках, пишуть свою думку про роботу в соціальних мережах, клієнти в тому ж місці пишуть відгуки та враження.

Уряд отримує інформацію звідти ж. Для нас цільова репутація - це надійний партнер для реалізації проектів у гірничодобувній галузі "під ключ".

І ми будуємо її на всіх рівнях.

- Які головні KPI ви використовуєте для оцінки якості управління репутацією?

- Найголовніший KPI - бізнес-результат компанії. Репутація не може існувати у відриві від нього. Комунікації - це сервісна складова для бізнесу, інструмент ефективного досягнення цілей компанії. При цьому ми вимірюємо ефективність через дослідження індексу лояльності (NPS) до Компанії з боку ключових клієнтів і співробітників, а також проводимо репутаційні дослідження, репутаційний аудит.

- Наведіть приклад успішної комунікації вашої компанії з будь-якою з цільових аудиторій (ідеальний варіант - репутаційний ризик останнього року, з яким впоралася компанія).

- Мабуть, найбільш яскравим в нинішніх реаліях буде приклад комунікації з працівниками та клієнтами в умовах збройного конфлікту на сході України.

Коли на території Донецької області, де знаходяться чотири наших підприємства, почалися активні бойові дії, ми організували переїзд співробітників та їх сімей в Харків, Кривий Ріг та Київ. В кінці серпня компанія втратила три з шести своїх українських підприємств: Донецькгірмаш, Донецький енергозавод і Горлівський машинобудівний завод.

У сформованих умовах нашим завданням було зберегти клієнтів і замовлення, пов'язані з цими підприємствами. Що ми робили? Підтримували постійний зв'язок із співробітниками та клієнтами; пояснювали, що сталося і що ми робимо для стабілізації ситуації через різні канали: менеджери проводили зустрічі з клієнтами, члени правління нашої компанії зустрічалися з керівництвом компаній-клієнтів.

Були направлені листи з планами робіт, потім з інформацією про реалізовані кроки щодо нівелювання виникших ризиків: переміщення виробництва продуктових лінійок з втрачених заводів на інші підприємства компанії, створення запасу запчастин на консигнаційних складах, підвищення ефективності виробництва та багато іншого.

Для підтвердження своїх слів ми запрошували клієнтів на підприємства в Кривий Ріг і Харків, демонстрували нові збиральні майданчики. Для тих, хто не міг приїхати, знімали відеороліки та активно використовували Youtube і Skype, робили фото продукції, щоб клієнти бачили, на якому етапі виробництва знаходиться їх замовлення.

У нас дійсно було кілька відтермінувань у відвантаженні обладнання. Але завдяки постійним комунікаціям з клієнтами ми не втратили жодного контракту. А всі наші дії можна об'єднати в одне правило: поводьтесь по відношенню до партнера так, як хотіли б, щоб він поводився з вами.

Розмовляв Микола Мартинов

Возврат к списку