рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

"Гірничі машини" закріплюються на ринку В'єтнаму

05.08.2013
30 липня в Донецькій облдержадміністрації відбулася зустріч керівництва компанії "Гірничі машини" (машинобудівний холдинг групи "СКМ" Ріната Ахметова) і в'єтнамської держкорпорації Vinacomin. Під час заходу було підписано меморандум про розширення співпраці між двома компаніями.

На контрактній основі обидві групи співпрацюють з травня 2012 року. Тоді між "Гірничими машинами" і Vinacomin було підписано договір про будівництво "під ключ" двох стовбурів в'єтнамської вугільної шахти Nui Beo, розташованої у вугільному басейні Quang Ninh. Шахта буде оснащена обладнанням, розробленим у "Гірничих машинах" з урахуванням геологічної специфіки регіону, де веде вуглевидобуток в'єтнамська компанія. Згідно з умовами контракту, будівництво стовбурів українська компанія повинна завершити через 20 місяців після його підписання. Власне будівельні роботи за договором були доручені "Луганськпідзембуду" – компанії з 20-річним досвідом у сфері шахтобудування Південно-Східної Азії. Науковим консультантом виступив Дніпропетровський національний гірничий університет.Домовленість з Vinacomin у "Гірничих машинах" не випадково вносять до переліку ключових подій компанії минулого року. У межах п'ятирічної стратегії розвитку машинобудівна компанія Ріната Ахметова орієнтована на збільшення частки надходжень від зовнішніх продажів до 45% порівняно з 16% у минулому році. І співпраці з в'єтнамськими підприємствами гірничої промисловості в експортній стратегії українського холдингу відводиться особливе місце.
Сьогодні В'єтнам переживає помітне піднесення як економіки загалом, так і її гірничодобувного сектора. Керівництво країни вітає партнерські відносини із зарубіжними компаніями, що дає позитивний результат. За підсумками 2012 року обсяг прямих іноземних капіталовкладень в економіку В'єтнаму збільшився на 4,7% і досяг $16,3 млрд. Загалом же, за останні 15 років, уряд В'єтнаму зумів залучити в свою економіку понад $50 млрд із 70 країн, про що свідчить статистика Міністерства планування та інвестицій країни. Приблизно шість тисяч інвестпроектів реалізовані або знаходяться в стадії реалізації: понад 50% із них на суму $26 млрд уже виконані.

У країні затверджено багаторічну програму розвитку вугільної промисловості. В'єтнамський "Вугільний план" передбачає зростання національного видобутку до 55 млн тонн на рік до 2015 року і понад 75 млн тонн до 2020 року. У перспективних оцінках ця програма передбачає збільшення видобутку до рівня понад 110 млн тонн до 2025 року і більше 120 млн тонн до 2030 року. Основний галузевий регіон Quang Ninh, на який припадає 90% видобутку у в'єтнамському вугільному секторі, торік видав на гора приблизно 40 млн тонн "чорного золота". У держкорпорації Vinacomin планують вийти на річний рівень видобутку в 75 млн тонн вугілля вже упродовж найближчих чотирьох років.З урахуванням цього липневий меморандум "Гірничих машин" із в'єтнамською корпорацією дозволить серйозно наростити масштаби видобутку. "Ми реалізуємо комплексні проекти – від будівництва шахт до повного їх сервісного супроводу. Не секрет, що в регіоні Quang Ninh є серйозний потенціал для механізації процесу видобутку вугілля, що збільшить обсяг виробництва і рівень безпеки праці шахтарів", – прокоментував підписання меморандуму генеральний директор компанії "Гірничі машини" Євген Ромащин.

За оцінками в'єтнамських галузевих фахівців, питомий показник видобутку вугілля з комплексно-механізованих вибоїв у В'єтнамі в 2010 році ледь досягав 5%. Для порівняння: в Україні в 2011 році КМЗ за даними НДІ "Дондіпровуглемаш",перевищувала 72%. Головна причина такого низького "в'єтнамського відсотка" – не у відсутності бажання інвестувати кошти в придбання нової техніки, а в досить складних місцевих геологічних умовах.
"Ми сподіваємося, що власні напрацювання у сфері механізації видобутку вугілля з тонких пластів і відпрацювання крутоспадних пластів за допомогою стругового комплексу, а також наш досвід співпраці з проектними інститутами, стануть вагомою підмогою для здійснення амбітних планів наших в'єтнамських колег", – підкреслив Євген Ромащин під час зустрічі з представниками в'єтнамської корпорації.

Рік тому, під час укладання договору про будівництво шахтних стовбурів Pham Dyc Hiem, представник Vinacomin заявив: "Ми раді, що нашим партнером став консорціум на чолі з компанією "Гірничі машини". Українська сторона має низку переваг, які зумовили наш вибір на її користь: успішний досвід, перевірені технології, наукова підтримка та надійне обладнання". Підписання нинішнього меморандуму з "Гірничими машинами" означає, що у в'єтнамській корпорації переконалися на практиці в ефективності роботи українського машинобудівного холдингу.

У "Гірничих машинах" не розголошують вартість контракту з будівництва стовбурів на в'єтнамській шахті. За оцінками керівництва Незалежної профспілки гірників, які висловлювались у останні роки, в Україні будівництво шахти "під ключ" може зажадати від $1 млрд до $5 млрд. Але інтерес холдингу Ахметова до цього експортного напрямку вже простягається далі будівництва стовбурів у шахтах.

Інтенсифікація вуглевидобутку у В'єтнамі потребує дедалі більшого задіяння шахтної техніки, яка виробляється на українських активах "Гірничих машин". Крім цього холдинг буде розвивати сервісну частину в своєму бізнесі з в'єтнамцями. Післяпродажному обслуговуванню і ремонтам гірничого обладнання тут надають настільки ж великого значення, як і його експорту. До 2016 року в компанії планують наростити частку виторгу від сервісу до 30% від загального показника.
Цьогоріч в умовах спаду активності в основних секторах-споживачах гірничого обладнання (за даними Мінвугілля, за 6 місяців 2013 року, видобуток вугілля в Україні скоротився на 6,7% порівняно з січнем-червнем 2012 року – до 40,5 млн тонн), керівництво холдингу планує утримати обсяг виторгу на вже досягнутому рівні. В'єтнамський контракт цілком дозволяє холдингу розраховувати на виконання програми-мінімум. А меморандум про розширення співпраці з Vinacomin конкретизує і головну стратегічну мету НВК "Гірничі машини" – у п'ятирічній перспективі довести річний обсяг продажів до рівня 5,4 млрд грн ($675 млн).


Возврат к списку