рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

Диригенти змін

21.05.2014

Євген Ромащин 
Вік: 39 років 
Посада: 
генеральний директор Corum Group

Форбс 3.jpg

Євген Ромащин

Фото Володимир Герасимов для Fоrbes Україна


За чотири роки керівництва Corum Group (раніше «Гірничі машини») Євгену Ромащину вдалося із розрізнених підприємств створити найбільший холдинг із виробництва гірничошахтного устаткування. У 2009-му збиток компанії складав майже $29 млн. Перше, що зробив Ромащин, – поїхав із візитами до ключових клієнтів. «Ми вирішили відразу три завдання: показали, що змінилися і тепер орієнтовані на клієнта; вислухали пропозиції та отримали непоганий набір замовлень», – зазначає він. Створення системи контролю знизило ймовірність потрапляння неякісного товару клієнту, а запуск сервісної компанії дозволив обслуговувати продукцію самостійно. У 2010-му компанія показала прибуток в $13,5 млн, а роком пізніше, завдяки розширенню географії продажів, – $32 млн. Сьогодні Corum Group присутній на семи ринках, у тому числі Індії та В'єтнаму. У планах – постачання до Китаю і ПАР.


Олена Малинська

Вік: 37 років
Посада:
голова правління ПАТ «Банк Кредит Дніпро»

Форбс 1.jpg

Олена Малинська

Фото Володимир Герасимов для Fоrbes Україна


У 2010 році, коли Олена Малинська очолила «Енергобанк», слідом за попереднім правлінням пішла майже вся команда. «Кадри стали стратегічним пріоритетом. З одного боку – необхідність, з іншого – можливість підібрати ефективних співробітників», – говорить Малинська. Зібравши команду, вона перевела філії у відділення, вивела преміальний банкінг в окремий напрямок і майже з нуля запустила роздріб. У 2011-му комісійний дохід Енергобанку склав 20 млн гривень, через рік – 26 млн, а за підсумками 2013-го – 33 млн гривень; процентний дохід за два роки зріс на 58% – до 257 млн гривень. «Через проблеми з ліквідністю і ресурсною базою Енергобанк не міг конкурувати з великими банками, тому Малинська, поставивши на сервіс і розвиток роздрібного бізнесу, з кептивного банку перетворила його на помітного ринкового гравця», – зазначає старший партнер RosExpert в Україні Тетяна Фурцева. Тепер Малинська прийняла новий виклик – перетворити регіональний банк на національний. У лютому цього року вона очолила банк «Кредит Дніпро» Віктора Пінчука.


Томаш Вроблевскі
Вік: 39 років
Посада:
генеральний директор ТОВ «ДЦ Україна»

Форбс 2.jpg

Томаш Вроблевскі

Фото Serge Illin / DR


У створенні партнерських взаємин зі своєю командою Томашу Вроблевскі немає рівних. Очоливши «ДЦ Україна» в 2007-му, він вибудував довгострокову стратегію розвитку компанії. Вроблевскі почав із логістики, перебудував процеси – від постачань на склади до розміщення товару на полицях. Наступне, що він зробив, – дав українському покупцеві унікальний асортимент продукції, змінив бренд на Watsons і перезапустив програму лояльності. Результат – у той час як конкуренти втрачали прибуток або працювали у збиток, чистий прибуток «ДЦ Україна» за підсумками 2012 року перевищив 82 млн гривень. Почивати на лаврах Вроблевскі не любить: «У нашій компанії немає «я зробив» – є «ми зробили». «Томашу вдалося впоратися з кризою й активно рости завдяки команді. Талановиті люди – ключовий чинник його успіху», – говорить партнер Talent Advisors Роман Бондар.


Костянтин Вайсман
Вік: 44 роки
Посада:
голова правління ВТБ Банку

Форбс 4.jpg

Костянтин Вайсман

Фото Володимир Герасимов для Fоrbes Україна


Костянтин Вайсман почав кар'єру в українській банківській системі в 2010-му, очоливши Перший Український Міжнародний Банк. Через рік провів перше посткризове злиття в банківському секторі – під його управлінням у 2011-му ПУМБ було об'єднано із «Донгорбанком». Це було найбільше об'єднання вітчизняних банківських активів. На посаді банкіра найбагатшого українця Вайсман провів також операцію з придбання роздрібного банку «Ренесанс Капітал», який працює на ринку під брендом «Ренесанс Кредит». Коли Вайсман приймав ПУМБ, той перебував на 14-му місці за класифікацією НБУ. У жовтні 2012 року він передавав новому керівництву банк, що піднявся за розміром активів на дев'яту позицію. Із жовтня 2013 року Вайсман очолює український ВТБ Банк. За підсумками 2013 року Forbes включив ВТБ до списку 20 найбільш ефективних банків України.


Олександр Костенко
Вік: 38 років
Посада:
генеральний директор холдингу «Українські аграрні інвестиції»

Форбс 5.jpg

Олександр Костенко

Фото Юрій Лєсний для Fоrbes Україна


Створений Стівеном Дженнінгсом холдинг «Українські аграрні інвестиції» почав заробляти лише за Олександра Костенка. Коли влітку 2009 року він очолив компанію, із 286 000 га земельного банку оброблялася лише чверть. Перше, що зробив колишній керівник «Молочного альянсу» і «Клубу сиру», – продав частину землі, яка простоювала більше 10 років. Скоротивши земельний банк, Костенко за три роки збільшив площу оброблюваних ділянок на 126 000 га – у 2012-му компанія вже обробляла 196 000 га. Костенко діяв рішуче: урізав удвічі виробничі витрати, до $400-600 на гектар, вдвічі скоротив штат, створив парк сільгосптехніки, придбав п'ять елеваторів. За підсумками 2010-го холдинг вперше за час існування показав прибуток – $26,2 млн. У 2011-му прибуток зріс на 83% – до $47 млн, а в 2012-му склав майже $52,1 млн.


Список CEO складено на основі опитування консалтингових компаній, що спеціалізуються на пошуку управлінців вищої ланки: Talent Advisors, Ward Howell, RosExpert і Pedersen & Partners. Топ-менеджерів представлено в довільному порядку.


Возврат к списку