рус  eng  укр  pol 
 
 

Пресса о нас

 

7 антикризових порад для виробничої компанії

7 антикризових порад для виробничої компанії
27.04.2015
Глобальні продажі. Дивіться на ринок глобально. Ми довго концентрувалися на українському ринку, але ж ринок гірничодобувної техніки - весь світ, і, коли ми нарешті вийшли на глобальний ринок, компанія зробила якісний стрибок у всьому - продажі, якість продукту, сервіс. Як тільки ви виходите на зовнішні ринки і закріплюєтесь там - ваша підверженість кризовим явищам стає в рази менше, адже у вас завжди залишається частина світу, де буде спокійно.
 
Традиції, звичаї і менталітет. Це порада для тих, хто скористається попередньою. У кожній країні будуть свої особливості в укладанні угод, веденні бізнесу, своє розуміння термінів, зобов'язань і прав, і щоб не псувати собі зайвий раз нерви і не потрапляти в безглузді ситуації, через які може зірватися угода - вивчіть їх. Особливо якщо виходите на східні ринки. Там величезний потенціал, але в Китаї, наприклад, фантастично довго приймаються рішення. Тож запасіться терпінням і оборотним капіталом.
 
Чужий досвід і досвід з інших сфер. Управління створенням нових продуктів - досить універсальний процес, а тому - вивчайте кращі практики з інших сфер. Ми робимо прохідницьку техніку, але дивимося на кращий досвід в хімії, фармацевтиці, інформаційних технологіях ... Ми досягли прогресу в аспекті управління компанією саме тому, що постійно вивчали чужий досвід і переймали найкраще.
 
Бренд. Подумайте, чи зрозумілий ваш бренд і стратегія для клієнта, і особливо - для зарубіжного клієнта. І якщо зрозумієте, що ні - змінюйте його негайно. Один з найбільш потужних імпульсів до розвитку на зовнішніх ринках Corum Group дав саме ребрендинг. Складно сказати, чи були б ми такими успішними за кордоном, залишаючись "Гірничими машинами".

Вкладайте в продажі. Дуже поширена помилка в наших компаніях, що залишилася, мабуть, з часів планової економіки - вкладатися максимально у виробництво, вважаючи, що добрий товар сам себе продасть. Це не так. У вас повинні бути сильні менеджери, сильні продавці - у широкому розумінні цього слова. Повірте, краще розширювати виробничу базу, маючи багато клієнтів, ніж шукати клієнтів під уже зроблені товари.
 
Сервіс. Не продавайте продукт - продавайте сервіс. Ми, наприклад, перебудували свої підходи таким чином, щоб не просто продавати комбайн, а комплексно стали дивитися на весь життєвий цикл продукту та можливість бути корисним клієнту на кожному з етапів життєвого циклу. Є категорії, де післяпродажний сервіс навіть важливіший від самого товару, і якщо ви працюєте в одній з них - максимально вкладайтесь у сервіс, зробіть його прекрасним, і повірте - ви отримаєте максимально кризостійкий напрям бізнесу.
 
Диференціація клієнтів. Безумовно, важливі всі клієнти. Але все ж - виділіть для себе стратегічних і «неключових» клієнтів, і зі стратегічних - зробіть партнерів. Таким клієнтам потрібно не просто продавати товар - потрібно дивитися на їх бізнес як на свій, і брати участь в його розвитку. Створюйте спільні проекти. Станьте частиною їхнього бізнесу. При такому підході клієнти залишаться з вами назавжди.

Возврат к списку