рус  eng  укр  pol 
 
 

Новости

 

ЗАЯВА Гуманітарного штабу Ріната Ахметова у зв'язку з блокуванням допуску гуманітарних вантажів для мирного населення Донбасу за лінію зіткнення

ЗАЯВА Гуманітарного штабу Ріната Ахметова у зв'язку з блокуванням допуску гуманітарних вантажів для мирного населення Донбасу за лінію зіткнення
14.06.2015
Причина - в результаті військових дій в районі Мар'їнки блокпости в секторі «Б» (через які Гуманітарний штаб Ахметова та інші організації доставляли набори виживання) були закриті 3 червня і до сьогоднішнього дня не працюють на пропуск всіх гуманітарних вантажів. Весь цей час Гуманітарний штаб Ахметова звертав увагу ЗМІ, силових та фіскальних відомств на необхідність пошуку системного вирішення задачі із допуску гуманітарної допомоги в зону АТО, оскільки за лінією зіткнення залишилася величезна кількість людей похилого віку та дітей, які потребують її. Це відображено у звітах ООН, які свідчать про 3,2 мільйони людей за лінією зіткнення, велика частина з яких зазнає суттєвих складностей в доступі до продуктів.

Штаб Ріната Ахметова розробив і запропонував альтернативні варіанти доставки гуманітарної допомоги для мирних жителів на непідконтрольних Україні територіях. Зокрема, листом від 06.06.2015 до начальника Генштабу В.М. Муженко Штаб просив відкрити для проходження гумдопомоги пункт пропуску в Артемівську.

12.06.2015 року Гуманітарний штаб отримав дозвіл на прохід автоколони через блокпости в секторі «С». Листом №0350 / 15 про рух гуманітарної колони за маршрутом Курахове - Красноармійськ - Костянтинівка - Артемівськ - Горлівка - Донецьк Штаб проінформував усі відповідальні міністерства та відомства. У тому числі і начальника Генштабу В.М. Муженко. В результаті, 13.06.2015, о 19:30, після проходження фіскального та митного контролю біля мікрорайону Майорськ м.Горлівка без причин подальший рух колони з гуманітарним вантажем було заблоковано батальйоном «Патріот» ВСУ, незважаючи на наявність всіх документів та дозволів, а також дотримання всіх встановлених процедур.

В результаті цього блокування автоколона з 26 вантажівок з наборами виживання була змушена повернутися в Курахово і буде відправлена до Маріуполя.

Ця ситуація - свідчення і результат відсутності системи допуску гуманітарної допомоги в зону АТО, а також неузгоджених дій між службами, які управляють процедурами в зоні АТО. За відсутності Закону про надання гуманітарної допомоги в умовах воєнних дій рішення - пропускати гуманітарну допомогу чи ні - приймається в ручному режимі кожною зі служб, але без участі гуманітарного сектора.

У зв'язку з цим Гуманітарний штаб Ріната Ахметова звертається до всіх, хто працює в сфері надання гуманітарної допомоги, з пропозицією виробити, обговорити, прийняти, а далі слідувати чітким, прозорим, позбавленим політики правилам і процедурам доставки та розподілу гуманітарної допомоги. Гуманітарний Штаб неодноразово виступав із заявами про необхідність прийняття таких процедур на найвищому рівні і пропонував використовувати свої напрацювання і бачення. На жаль, з серпня 2014 року, коли перша колонна Гуманітарного рейсу Ріната Ахметова вирушила на Донбас, правила не з'явилися.

Для вирішення проблеми доставки допомоги Гуманітарний штаб Ріната Ахметова пропонує наступні оперативні та системні кроки:

1. Рішенням Штабу АТО визначити пункт пропуску саме для гуманітарних вантажів. Також визначити, через які пункти пропуску можуть йти гуманітарні вантажі у випадку, якщо основний пункт закритий.

2. Визначити представника від гуманітарних місій, який братиме участь у нарадах Штабу АТО, присвячених темі допуску гуманітарних вантажів. Таким представником може стати Управління з координації гуманітарних питань ООН в Україні.

3. Розробити і прийняти профільний Закон про надання гуманітарної допомоги в умовах воєнних дій.

Ми також заявляємо, що Гуманітарний штаб Ріната Ахметова допомагав, допомагає і допомагатиме мирному населенню, яке потрапило в біду. Ми готові робити для цього все можливе і необхідне.

У зв'язку з двотижневою вимушеною перервою в доставці наборів виживання за лінію зіткнення Рінат Ахметов поставив завдання правлінню Гуманітарного штабу збільшити інтенсивність поставок гуманітарної допомоги протягом наступних тижнів.

Наступна колона Гуманітарного Штабу буде відправлена з Дніпропетровська до Донецька в середу, 17 червня. Як завжди, всі документи будуть оформлені, всі процедури - витримані. Ми закликаємо всі служби, задіяні в організації допуску гуманітарної допомоги, - не допустити її блокування. Колона буде висуватися після отримання офіційного підтвердження про допуск від уповноважених офіційних осіб - на додаток до отриманих дозволів і перепусток.

Ми сподіваємось, що колона Гуманітарного рейсу буде пропущена не тільки в середу, а й в усі наступні дні. Це доказ того, що гуманітарні вантажі не блокують навмисно.

Ми просимо створити зрозумілу і прозору процедуру для виконання нашого спільного завдання - порятунку життів мирних українців на непідконтрольних територіях. Держава на міжнародному рівні постійно декларує важливість надання гуманітарної допомоги. У Мінських угодах, на виконанні яких так наполягають сторони конфлікту і міжнародні організації, також передбачені гарантії доставки гуманітарної допомоги мирним людям.

Ми впевнені, що вирішення гуманітарних проблем на Донбасі - це крок до мирного врегулювання конфлікту і безпеки на сході України.

Возврат к списку