рус  eng  укр  pol 
 
 

Новости

 

Як підвищити конкурентоспроможність машинобудування? Версія «Гірничих машин»

24.10.2012

«Створення сервісних майданчиків як напрям розвитку машинобудівного бізнесу» – тема виступу Ільдара Салєєва, директора зі стратегії НВК «Гірничі машини». Як показує досвід світових лідерів гірничошахтного обладнання, розвиваючи сервісні програми і пропонуючи споживачеві широкий спектр послуг з післяпродажного обслуговування і ремонтів обладнання, можна значно підвищити вартість компанії. У результаті, співвідношення показника EV (вартість компанії) до EBITDA у великих гравців ринку складає у середньому 10, тоді як у компаній зі слабко розвиненим сервісом цей показник нижчий майже вдвічі.

Для НВК «Гірничі машини» розвиток постпродажного бізнесу – одна зі стратегічних цілей розвитку: частка цього сегмента у валовому виторгу неухильно зростає з 2010 року. «Ми націлені на те, що до 2016 р. надходження від робіт із обслуговування виробленого нами обладнання збільшаться більш ніж удвічі. Це стане можливим завдяки постачанню оригінальних запасних частин, розвитку ремонтних майданчиків і переходу на позагарантійний сервіс», – зазначив Ільдар Салєєв, директор зі стратегії компанії «Гірничі машини».

Ще один чинник підвищення конкурентоспроможності українського машинобудування, про який розповіла Директор з персоналу НВК «Гірничі машини» Анна Адом, – розвиток людського капіталу. У презентації «Підтримка технічно обдарованої молоді: досвід «Гірничих машин» Анна Адом представила кілька кейсів, успішно реалізованих у компанії.

«Індустріальний сектор, який є одним із драйверів зростання української економіки, зараз переживає складний період відновлення свого інтелектуального потенціалу. Ефективна конкуренція на глобальних ринках вимагає балансу всіх вікових груп: від молодих фахівців до досвідчених майстрів. Однак машинобудівні заводи країни відчувають брак висококваліфікованих фахівців 35-40 років, здатних адаптувати досвід майстрів старшого покоління до сучасних технологій. У зв'язку з цим дедалі більшого значення набувають різні форми внутрішньокорпоративного навчання та розвитку співробітників. Одночасно, вкрай важливим є знайти нестандартні підходи до залучення молоді в реальний сектор економіки», – вважає Анна Адом.

У «Гірничих машинах» знайшли такі форми взаємодії з вишами України, як створення філій Донбаської машинобудівної академії на заводах компанії, запрошення студентів та учнів на стажування і практики. «Унікальною ініціативою НВК «Гірничі машини» стало нагородження найкращих студентів-машинобудівників – переможців професійних конкурсів «Золотими контрактами», що гарантують працевлаштування на заводах компанії», – зазначила Анна Адом.


Возврат к списку