рус  eng  укр  pol 
 
 

Новости

 

Унікальний комбайн, яким можна керувати дистанційно, видобув перші 20 тисяч тонн вугілля

21.09.2011

УКД400 являє собою вдосконалену модель очисного комбайна для тонких вугільних пластів із безланцюговою електричною системою подавання, до якої конструктори Інженерно-технічного центру «Гірничі машини» внесли низку змін, що підвищили експлуатаційні характеристики виробу. Зокрема, УКД400 краще вписується в тонкий вугільний пласт від 0,85 метра, продуктивність складає до 12 тонн на хвилину, а довжина обслуговуваних вибоїв – 350 метрів. Гарантійний ресурс УКД400 збільшено удвічі порівняно з дослідною моделлю № 1, і він складає 700 тисяч тонн вугілля. На наступних моделях очисного комбайна його буде збільшено до 1 мільйона тонн.

Однією з переваг УКД400 є система дистанційного керування комбайном за допомогою радіопульта, що забезпечує безпеку шахтарів під час роботи у вибої.

Застосована в УКД400 система діагностики та контролю вузлів, індикації технологічної інформації дозволяє в режимі реального часу відслідковувати поточний стан і режими роботи комбайна.

Гарантійне сервісне обслуговування очисного комбайна забезпечується Сервісною компанією «Гірничі машини», фінансування здійснюється у межах партнерства вугільного об'єднання з ДТЕК.

Раніше на шахті «Червоний партизан» використовувалася дослідна модель УКД400 № 1, яка в період з 2009 до 2011 року видобула 1,3 мільйона тонн вугілля. Наразі цей комбайн видано на поверхню для майбутнього капітального ремонту, після чого заплановано його експлуатацію на шахтах ДП «Свердловантрацит».


Возврат к списку