рус  eng  укр  pol 
 
 

Новости

 

Rinata Achmetow: Gіos Donbasu zabrzmi jeszcze gіoњniej

Rinata Achmetow: Gіos Donbasu zabrzmi jeszcze gіoњniej
21.05.2014
Przede wszystkim chcę wyrazić słowa głębokiej wdzięczności wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Głos Donbasu".

Wiem, że jeszcze wielu chciało wyjść, ale byli zastraszani - automatami, pistoletami maszynowymi, uszkadzano im samochody... Jednym słowem, stosowano bestialskie metody.

Ale mam głęboką pewność, że automatami i pistoletami maszynowymi nie da się wykarmić ludzi i nigdy nie uda się zbudować silnego kraju o silnej gospodarce, godnej pracy i godnej płacy.

A pomimo tego wszystkiego głos Donbasu zabrzmiał. A zabrzmi jeszcze głośniej!

Wiele osób zadaje mi pytanie - co dalej? Walczyć, walczyć i jeszcze raz - walczyć! O swoje szczęście, o swoją teraźniejszość i przyszłość!

Jestem pewien, że Doniecka Republika Ludowa oszukuje ludzi. Oni oszukują naród Donbasu. To awanturnicy, wzięli jako zakładników cały Donbas i go terroryzują.

Kim oni są? Co to za ludzie? Skąd wzięli się ci "geniusze"? Kim byli wczoraj? Nie stworzyli ani jednego miejsca pracy.

Służyłem i będę służyć narodowi Donbasu. Naród Donbasu jest na zawsze w moim sercu!

A ta grupka awanturników, którzy terroryzują Donbas... Jestem przekonany, że w najbliższym czasie zostaną przegonieni.

Jeśli ktokolwiek z was myśli, że prowadzą nas do sukcesu - popełnia błąd.  Duży błąd. Oni prowadzą do krachu, do nędzy, do głodu i chłodu.  Oni swoimi działaniami nie bronią Donbasu, oni niszczą Donbas.

Jeszcze raz chcę powiedzieć swoim rodakom - chcę, żeby moje sumienie wobec was było czyste. I dopiero czas pokaże, kto miał rację, a kto jej nie miał.

Kto mówił prawdę, a kto nieprawdę. Kto się mylił, a kto błądził. Nam, Donbasowi, z Doniecką Republiką Ludową [DRL] nie po drodze!

Возврат к списку