рус  eng  укр  pol 
 
 

Новости

 

Основне обладнання групи «Гірничі машини», представлене на виставці «Вугілля / Майнінг 2012»

30.08.2012

Комбайн оснащений дистанційним керуванням, яке забезпечує акустичний контроль роботи комбайна поза зоною його видимості, а також безперервно перевіряє концентрацію метану і місце розташування в лаві. Для зниження трудомісткості технічного обслуговування і ремонту всі блоки комбайна легко демонтуються без порушення з'єднань основних частин машини.

У 2007 році в одному із вибоїв «Шахтоуправління «Садкінське» (Російська федерація) КДК500 видобув 7075 тонн вугілля на добу, що стало рекордом на пострадянському просторі.

Очисний комбайн УКД400 призначений для видобутку вугілля з пологих і похилих пластів потужністю до 1,5 метра. Комбайн оснащений безланцюговою системою подавання з частотно-регульованим електроприводом і перетворювачем частоти. Машина має ширину захвату 0,7 метра і може оснащуватися шнеками діаметром 800, 900, 1000, 1120 міліметрів.

У жовтні 2011 року за один місяць роботи на шахті «Червоний партизан» («ДТЕК Свердловантрацит») комбайн УКД400 видобув понад 80 тис. тонн вугілля. Навантаження на машину досягло 4200 тонн на добу, а середня продуктивність склала 5 тонн на хвилину. На думку гірників, УКД400 не має аналогів серед сучасних очисних комбайнів для тонких пластів.

Незважаючи на стабільні показники роботи машини, фахівці групи «Гірничі машини» ведуть постійний діалог із шахтарями про можливість її вдосконалення під різні умови експлуатації і види обладнання, підвищення гарантійного ресурсу і терміну служби. Вже сьогодні «Гірничі машини» на нові комбайни УКД400 пропонують ресурс до капітального ремонту 2 млн тонн.

Модернізований прохідницький комбайн КПД використовується в небезпечних щодо газу і пилу шахтах. Машина призначена для руйнування гірського масиву, прибирання і транспортування гірничої маси при проходженні підготовчих виробок аркової, трапецієподібної і прямокутної форми. Основною особливістю вдосконаленого комбайна є нова конструкція поворотної секції конвеєра, що виключає використання гнучких листів. Машина також оснащена системою примусового змащення підшипників швидкохідних валів у редукторі виконавчого органа та установкою для охолодження робочої рідини. На шахтах України і РФ комбайн показав надійну роботу і високі результати видобутку. Так, у серпні 2011 року на ш/у «Південнодонбаське № 1» (Донецька область) прохідницький комбайн КПД пройшов 531 м виробки, що стало рекордом України за останні 10 років.

Буронавантажувальна машина БПР призначена для навантаження гірничої маси, зруйнованої буропідривним способом, у вагонетки, на конвеєр або в інші шахтні транспортні засоби. Крім цього, машина може застосовуватися для підіймання і встановлення елементів кріплення при проведенні горизонтальних і похилих гірничих виробок, а також для механізації процесів буріння шпурів. Технічна продуктивність буронавантажувальної машини складає 3 кубічні метри на хвилину при навантаженні гірничої маси і 48 метрів на годину при бурінні.

У 2011 році БПР був модернізований конструкторами Інженерно-технічного центру Компанії «Гірничі машини».

Електровоз А2В8Т призначений для транспортування складів вагонеток підземними залізницями вузької колії в небезпечних щодо газу і пилу шахтах. У кабінах локомотива передбачено місця для встановлення сидіння стажиста, пульта керування з відображенням інформації про заряд батареї, швидкість електровоза і пройдений шлях, метан-реле з можливістю відключення електровоза, вогнегасника, засобів автоматичного керування стрілками, світлової та звукової сигналізації. Електровоз укомплектований вибухозахищеним батарейним ящиком і кислотною акумуляторною батареєю, що дозволяє працювати дві зміни без перезарядження. Порівняно з попередніми аналогами електровоз А2В8Т має вдосконалену гідромеханічну гальмівну систему зворотної дії; транзисторну систему керування з двома незалежними приводами; систему дистанційного радіокерування, яка забезпечить безпеку при формуванні потяга. Крім того, габарити електровоза дозволяють проходити заокруглення рейкового шляху радіусом 8 метрів.

Станція керування КУУВ 500/500 призначена для електропостачання вибійного обладнання напругою 1140/660 вольт у виробках, небезпечних щодо газу і пилу.

Електрична схема пристрою керування забезпечує:

 • захист від короткого замикання і перевантаження кожного силового виводу;
 • перевірку працездатності пристрою без подавання напруги на струмоприймачі;
 • захист від обриву і збільшення опору кола керування;
 • контроль робочих параметрів електродвигуна комбайна і передавання даних диспетчеру.

КУУВ 500/500 замінює роботу 10 комутаційних апаратів – 8 пускачів і 2 автоматичних вимикачів. Характерна особливість пристрою – можливість одночасної роботи на дві напруги.

Пускач ПВЕ 630 призначений для дистанційного прямого пуску, зупинки, реверсування, захисту від короткого замикання і перевантаження асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором у небезпечних щодо газу і пилу шахтах.

Пускач має один транзитний, три ввідні, чотири вивідні кабельні вводи для підключення силових кабелів і чотири контрольні виводи для підключення гнучких контрольних кабелів.

Електрична схема пускача забезпечує такі основні види захистів та індикації:

 • захист від короткого замикання, перевантаження, неповнофазного режиму живлення з виведенням інформації на дисплей;
 • захист електродвигуна від перегрівання обмотки;
 • захист у разі обриву або збільшення опору заземлюючого ланцюга між пускачем і електродвигуном пересувного механізму до величини більше 50 Ом;
 • нульовий захист;
 • відображення на дисплеї поточних параметрів та аварійних режимів.

Конкурентними перевагами є:

 • номінальний струм споживача 630 Ампер;
 • можливість моніторингу основних робочих параметрів.

Возврат к списку