рус  eng  укр  pol 
 
 

Новости

 

Комбайн шахтний прохідницький із ручним керуванням КПР

15.12.2009

Перший номер комбайна КПР успішно проходить випробування на ш. Бажанова (ДП "Макіїввугілля"). На думку гірників, які вже познайомилися з розробкою у вигляді діючого зразка, КПР має цілу низку очевидних переваг: за рахунок конструктивних змін у схемі розміщення основних механізмів знижені загальна вага машини і навантаження на привід повороту, який замість звичних 70% складає тепер 50%. Це дає підвищення продуктивності праці машини без жодного зниження безпеки експлуатації й, отже, дозволяє знизити собівартість.

ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ

 1. 1. Збільшено, порівняно з 1ГПКС, із 4,7 до 5,1 м за шириною і з 4,05 до 4,6 м за висотою розміри проведеної виробки з одного встановлення комбайна.
 2. 2. Збільшена з 55 до 75 кВт енергооснащеність виконавчого органа.
 3. 3. Передбачено можливість встановлення двох типів електродвигунів виконавчого органа: 75 кВт (1500 об/хв) і 55 кВт (1000 об/хв), що дозволяє розширити сферу застосування комбайна відносно міцності руйнованих порід із 70 (1ГПКС) до 80 МПа.
 4. 4. Мінімальна висота проведених виробок 2,2 м.
 5. 5. Вантажний орган являє собою поворотний (± 20°) опорний приймальний стіл із нагрібальними лапами, що забезпечує високу продуктивність при фронті навантаження до 4,04 м замість 3,12 м у 1ГПКС. Як привод застосовуються електродвигуни потужністю 11 кВт. Нагрібальні лапи працюють незалежно одна від одної й кінематично не зв'язані.
 6. 6. За однакової ширини комбайнів (1700 мм) збільшено з 450 до 536 мм ширину скребкового конвеєра, який армовано смугами зі зносостійкої сталі, що підвищують його ресурс у 2-3 рази. Приведення в дію конвеєра здійснюється від електродвигуна потужністю 15 кВт.
 7. 7. Ходова частина комбайна має роздільний гідропривод, який забезпечує високу маневреність і можливість роботи в обводнених виробках.
 8. 8. Гідросистема комбайна оснащується всмоктувальним фільтром фірми «Parker», напірними фільтрами зі вбудованим запобіжним клапаном і незруйновним фільтроелементом.
 9. 9. Наявність опорного живильника і гідроопори підвищує стійкість комбайна під час руйнування гірничої маси.
 10. 10. Зручність і простота керування, обслуговування за рахунок раціонального компонування силових вузлів і агрегатів.
 11. 11. Керування комбайном ручне зі стаціонарного пульта.
 12. 12. Апаратура керування та діагностики здійснює контроль і візуальне відображення параметрів основних вузлів і складових частин комбайна.

Возврат к списку